Recenzia a test Kuchynský robot Bosch MUM 4880

Publikované: | Kategórie: Bosch, Recenzie | Autor: | Komentáre vypnuté na Recenzia a test Kuchynský robot Bosch MUM 4880
 

V dnešnej recenzii si predstavíme robota, ktorý vás okrem všetkých jeho možností, očarí aj svojimi rozmermi. Ak navyše hľadáte robota v duchu cena-výkon, je pre vás tento robot tým pravým do vašej kuchyne. Je reč o kuchynskom robote MUM 4880, značky Bosch. Na internete ho totiž nájdete od 162 eur, čo je naozaj veľmi nízka cena pre tak výkonného robota.

Bosch MUM 4880

Čo nájdeme v balení

Bosch MUM 4880 - prislusenstvoPo objednaní, vyzdvihnutí, rozbalení a zostavení, som v mojej kuchyni pre robota nemusel dlho vyberať veľký priestor. Aj keď zostavenie bola malá skúška nervov, robot sa hravo zmestí aj do menšej kuchyne. Jeho rozmery sú totiž 26,5 cm na výšku a rovnako tak na šírku, do hĺbky má 30,5 cm a jeho hmotnosť tiež nie je nejako závratne vysoká, ako u iných kuchynských robotov. Váži 7,52 kg a bez väčších problémov si môžete robota premiestňovať po vašej kuchynskej linke.

Pred objednávkou som si ho mohol vybrať hneď z dvoch farieb – biela a šedá. Jeho povrch je navyše robený z nerezovej ocele. Súčasťou balenia sú šľahacie a miešacie metly a nechýba ani hnetací hák. Výhodou robota je, že sa metly a hák netočí stále rovnako, ale v troch rôznych smeroch a preto vám tieto pohyby zaistia stopercentné odvedenie práce. Cesto sa vždy bezo zvyšku oddelí od steny miešacej misy, ktorá má objem 3,9 litra a spracuje sa bez väčších problémov.

Robot a jeho ovládanie

Ako sa asi pracuje s týmto robotom? Tento univerzálny robot Bosch MUM 4880 vlastnú funkciu planetárneho spôsobu miešania a okrem iného má multifunkčné rameno. Ďalšiou super vlastnosťou je dynamický planétový prevod. Robot má 4 pracovné rýchlosti a parkovacie pozíciu. Pásová miešacia misa je určená až pre 1kg cesta plus prísady. Je vybavená priehľadným krytom pre lepšiu kontrolu miešania a kysnutia. Vďaka ochrane proti preťaženiu, ktorá robota vypne v prípade, že je cesto príliš tuhé, je práca s robotom bezpečná a pohodlná. Je síce pravda, že výkon 600 W ako číslo samotné nie je príliš oslňujúce a v porovnaní s inými robotmi v tomto čísle pokrivkáva, na kvalitne odvedenej práce to ale nemá žiadny vplyv.

Okrem všetkého spomínaného je tu možnosť mlynčeka na mäso, lisu na citrusy alebo citrusovača. Nechýbajú nástavce pre jemné a hrubé strúhanie a pre jemné a hrubé krájanie. Plastový mixér má objem 1 liter, pracuje veľmi kvalitne a je tu možnosť doplňovania prísad za chodu. Maximálne otáčky sú 12 250 otáčok za minútu.

 

Odporúčame zakúpiť v tomto obchode

Dĺžka prívodného kábla je 1,2 metra, ovládanie je mechanicko-tlačidlová a na spodnej časti prístroja sa nachádzajú gumové nožičky pre lepšiu stabilitu a bezpečnejšiu manipuláciu.

Čo všetko zvládne

Čo robot zvládne bez najmenších problémov zamiešať, zmixovať, nastrúhať a podobné veci? To nájdete v nasledujúcej tabuľke:

linecké cesto váha múky 750 g
tuhé kysnuté cesto váha múky 1,1 kg
mäkké kysnuté cesto váha múky 1,35 kg
mäkké kysnuté cesto kontinentálneho typu celková váha 3,8 kg
bielky max. 15

Príslušenstvo MUM 4880

Bosch MUM 4880 - mlynček na mäsoRobot bohužiaľ nie je vybavený niektorými funkciami, ktoré by som milo rád privítal a využil. Začal by som úložným priestorom a pokračoval vecami, ako je displej, pulzný spínač, mlynček na mak, hranolkovač, odšťavovač a tiež možnosť sekania.

Aj cez tieto malé nedostatky je možnosť si na internete dokúpiť príslušenstvo, ktoré robotovi chýba. Tu by som vám rád poskytol prehľad vylepšení vášho spotrebiča. Začal by som mixérom z umelej hmoty, u ktorého sa s cenou vleziete do jedného tisíca korún. Druhou možnosťou je, dokúpiť si miešaciu misu, vyrobenú z bieleho odolného plastu s objemom takmer 4 litre, ktorá sa výborne hodí napríklad na prípravu cesta. U tejto misy je možné použiť až 1 kg múky s prísadami, pričom celková váha cesta môže byť až 2,7 kg. A cena za túto misu? Misa je dostupná za 280 korún, teda kvalita za nízku cenu. O niečo nižšia cena vás čaká u strúhadla na zemiakové placky. Strúhadlo zoženiete za 250 korún.

V prvom odseku som navyše zmienil, že chýba odšťavovač, alebo napríklad mlynček na mak, korenie či semená. Odšťavovač vás vyjde približne na 430 korún a mlynček na 1790 korún. Ďalšou možnosťou je strúhadlo, najmä pre strúhanie orechov, mandlí alebo napríklad strúhanky. Súčasťou balenia je kryt, ktorý zabraňuje odletovaniu drobných čiastočiek potravín pri strúhaní. Strúhadlo sa predáva od 650 korún.

Záverečné hodnotenie Bosch MUM4880

Robot je veľmi kvalitne spracovaný. Ak ste doteraz mali mienky, že sú roboti zbytočnými pomocníkmi v kuchyni, ktorí navyše zaberajú miesto, nie je tomu tak. Po prvom použití som bol spokojný ako s veľkosťou, tak praktickosťou, vzhľadom a tiež výkonom. A to aj napriek tomu, že 600 W nie je nejako oslnivo veľké číslo. Každopádne vám toto číslo zaisťuje kľudný chod robota. Je tu široká škála príslušenstva na použitie a tiež už spomínaná možnosť dokúpenia ďalšieho príslušenstva.

Svojou nešikovnosťou som presekol tesnenie mixéra, na čo sú výrobné náklady určite v poriadku niekoľkých korún. Tesnenie mi ochotne objednali v servise, avšak cena ma vyšla cez 200 korún, čo mi príde ako naozaj drahý náhradný diel. Mínusom je určite aj to, že chýba návod v slovenskom jazyku, čo komplikuje použitia jednotlivých dielikov.

Bosch si dal každopádne záležať na spracovaní tejto série robotov, preto by som ho určite vrelo odporúčal ako kvôli jeho nízkej cene, tak jeho výkonu. Vaše požiadavky vám s prehľadom splní a bude vašou tretou rukou v kuchyni.

Odporúčame zakúpiť v tomto obchode

Fotogaleria


Už nie je možné pridávať komentáre. Diskusia bola uzavretá.