Recenzia Electrolux EKM 4000 Asistent

Publikované: | Kategórie: Electrolux | Autor: | 6 komentárov
 

Značka AEG sa pred niekoľkými rokmi premenovala na AEG – Electrolux. Týmto krokom ale nestratila nič zo svojej kvality. Výrobky Electrolux sa môžu pochváliť aj po zmene názvu optimálnym a vyváženým výkonom a tomu zodpovedajúce kvalitou. Kuchynské roboty nepredstavujú v tomto prípade žiadnu výnimku.

V dnešnej recenzii by sme vás radi bližšie zoznámili s kuchynským robotom Electrolux EKM 4000 Assistent.

Čo nájdete v balení

S kuchynským robotom Electrolux EKM 4000 si domov prinesiete krabicu s váhou veľa pres 9 kilogramov . Samotná váha je už dobrou predzvesťou kvality popisovaného robotu. Nejde teda o žiadnu chuderu, ktorá vám pri prvom použití bude pochodovať po kuchynskej linke . Masívne a celokovové telo robota s výškou 36 cm, šírkou 37 cm a hĺbkou 21 cm oslní hneď po vybratí z krabice. Výrobcu sa dizajn tela robotu naozaj podaril.

Výhoda širokého použitia

Kuchynský robot Electrolux EKM 4000 si kapacitne môžete nastaviť podľa vašich potrieb. Je pripravený naraz a kvalitne spracovať suroviny potrebné pre nasýtenie osadenstva jednej rodiny či podstatne väčšie skupiny hostí. Komponenty zaisťujúce rýchlosť a kvalitu spracovania sú v tomto prípade dve rôzne objemné misy a 10 rýchlostných stupňov.

Použitie

Robot vo slušivom červenom prevedení s príkonom 1000W a 10 rýchlosťami je prispôsobený všetkým potrebám gazdiniek . Hravo si poradí s potrebou šľahanie, hnetenie, mixovanie, strúhanie, krájanie, mletie a zvládne aj výrobu cestovín. Pričom základnou súčasťou robote sú tri nástavce . Konkrétne miesič cesta , šľahacia metla a plochý hnetač. Náročnejší gazdinky si môžu zakúpiť ďalšie predajcom ponúkané príslušenstvo, a to tri nadstavce na strúhanie a krájanie , nadstavec na mlynček na mäso a nástavec na výrobu domácich cestovín, vrátane špagiet.

Asistent je medzi robotmi unikátnou ponukou dvoch rôznych šalátovej miest vyrobených z nerezovej ocele s objemom 4,8 l a 2,9 l.

Zhodnotenie kuchynského robota Electrolux EKM 4000 Asistent

Práca s robotom zodpovedá vynaloženým vstupným nákladom, ktoré po pravde nie sú zanedbateľné. Je ľahko ovládateľný, ľahko udržiavateľný a odvádza stopercentnú prácu. Som presvedčená, že zakúpením robotu Electrolux EKM 4000 Asistent som získala pomocníka na mnoho rokov dopredu. Počas práce s robotom som ocenila okrem základných funkcií, tiež výbornú stabilitu a bielu LED diódu, osvetľujúce priestor v mise. Výborná vychytávka. Dizajnovo pekne vyzerá aj modro podsvietený mechanický gombíkový regulátor rýchlosti.

Umývanie v umývačke je možné, ale celkom zbytočné. Osobne preferujem rýchlejšie opláchnutie v dreze.

S robotom sa mi pracuje veľmi dobre. Dokáže takmer okamžite rozšťouchat zemiaky a vyšľahať smotanu a pozvoľna do hladka spracovať cesto na koláč. Okrem popísaných pracovných vlastnosti ma dostal svojím elegantným vzhľadom. Nákup robota Electrolux EKM 4000 Asistent by som prirovnala k obstaranie automobilu. V oboch prípadoch sa jedná o investíciu na niekoľko rokov dopredu az tohto dôvodu preferujeme vernosť a spoľahlivosť.

Plusy Mínusy
+ masívne telo z kvalitnej ocele – väčšia náročnosť na miesto
+ jednoduchý dizajn – vyššia cena
+ ľahká údržba – drahšie dokúpiteľné príslušenstvo
+ dve rôzne hlavnej nádoby  
+ dlouhodobá životnost  
+ mixování, šlehání a hnětení, mletí a výroba těstovin  

Značky:

Komentáre pre “Recenzia Electrolux EKM 4000 Asistent

  1. Jednoznačně KitchenAid. Tato značka patří mezi Mercedesy mezi roboty. žádný jiný robot na trhu není tak dlouho, podle žádného jiného se nezavedlo tolik inovativních změn. Pokud můžu doporučit, pak jedině KitchenAid.

  2. Chcem sa opýtať je 300W motor u KitchenAid dostatočný? Napr.Elektrolux má 1000W. Ďakujem.

  3. Dobrý den, všeobecně – u robotů není rozhodující jen výkon motoru. I robot se slabším motorem může být lepší než robot s nejvýkonnějším motorem. Svou podstatnou roli totiž hrají převody a tělo robota. Pokud motor špatně zpřevodován, nebo pokud je tělo z měkkého plastu, kdy se část energie spotřebuje již v těle robota, pak je silný motor k ničemu.
    S KitchenAid určitě chybu v kuchyni neuděláte a vždy vám pomůže při všech činnostech. Jen malé upozornění – k robotu se dají dokoupit snad všechno myslitelné příslušenství, krom mlýnku na mák.

  4. Dobrý den, doporučil bych Etu. Kovové převody vydrží daleko větší zatížení než plastové.