Recenzia a test Bosch MUM5424

Publikované: | Kategórie: Bosch, Recenzie | Autor: | Komentáre vypnuté na Recenzia a test Bosch MUM5424
 

Dnes vám chcem predstaviť kuchynský robot, ktorý je jeden z najpredávanejších na trhu. Je to MUM 5424, značky Bosch. Tento model vás upúta nielen svojím vzhľadom, ale aj výbornými vlastnosťami. Na internete je k zohnaniu od 250 euro a ak si ho rozhodnete objednať, ľutovať nebudete.

Bosch MUM 5424

Čo všetko nájdeme v balení

V krabici, ktorá vám po objednávke príde, nájdete robota s výškou 28,2 cm, šírke rovných 28 cm, hĺbke 27,1 cm a hmotnosťou 7,85 kg, ktorý má dynamický planetárny spôsob miešania a  7 rýchlostných stupňov. Ďalej mu nechýba momentový stupeň LED ukazovateľa prevádzky, alebo napríklad indikátor poruchy. Keď budem pokračovať, má multifunkčné rameno s 3 stupňami pohonu v rozdielnych polohách.

Jeho nerezová misa má objem 3,9 la robot v nej dokáže umiešať vďaka vysokému príkonu, ktorý činí 900W, aj tuhé kysnuté cestá. V balení nájdete aj hnetací hák, šľahacie a miešacie metly, ďalej mlynček na mäso, lis na citrusy, citrusovač, krájač s krájacím, strúhacím kotúčom a nechýba ani mixér o objeme 1,25 l.

Odporúčame zakúpiť v tomto obchode

Okrem všetkého spomínaného má tiež úložný priestor na kábel, prísavné gumové nožičky pre väčšiu stabilitu, zaisťuje extrémnu bezpečnosť proti preťaženiu a tiež sa bude ľahko čistiť. Jeho ovládanie je mechanicko-gombíkové.

Bosch v praktickom využití

Bosch MUM 5424 - mlýnek na maso a mixér     Nedalo mi to a vyskúšal som, aké je jeho použitie v praxi. Len čo som si tohto robota vyzdvihol na pošte, prišlo doma z mojej strany veľké zaťaženie. Bol použitý pri pečení zákuskov a koláčikov a to čo som po ňom chcel, mi tiež priniesol. Celkom som totiž s priateľkou napiekol koláčiky asi z 12 kg múky (samozrejme nie naraz).

Má úplne jedinečný systém planetárneho šľahania. Misa je špeciálne dole vydutá, a preto tam nezostane nikde skoro nič. Ďalej musím vyzdvihnúť jeho šľahacie metly a háky. U strúhanie ma mierne sklamalo malé príslušenstvo – chýba plát takého druhu, ktorý by mi nastrúhala zemiaky napr. na zemiakové placky. Nájdeme tu len hrubšie alebo jemnejšie. Skúsil som ale prehnať zemiaky strúhací 2x a fungovalo to.

Ak ste, rovnako ako ja, milovníci kokteilov s ovocím, ľadovej kávy a podobných lahôdok, prídete si na svoje! Mixér je na tieto veci priamo robený.

Jedna z mojich posledných obáv bola, aby mi po zapnutí nelietal po kuchynskej linke. Aj s týmto si vývojári poradili a vyriešili to prísavnými gumovými nožičkami. Tieto nožičky mi držali robota, ako keby som ho priklincovali klince.

Záverečné hodnotenie Bosch MUM5424

Ponúka sa asi aj otázka, či niečo takému robotovi tiež chýba. Po mojom preskúmaní som márne hľadal napr. odšťavovač, displej, možnosť sekania, mlynček na mak alebo hranolkovač.

Môžete ho ale využiť na vytváranie krémov, ciest, strúhanie jabĺk, nátierok, kokteilov. Určite vám nebude prekážať na vašej kuchynskej linke. Ba naopak, neoplatí sa vám vyťahovať klasický šľahač do ruky. Vložíte doň ingrediencie a môžete sa ísť venovať iným činnostiam.

Plusy Mínusy
+ ľahká údržba
+ prepracovaný systém ochrany pred nechceným zapnutím – poistky
+ prísavky, ktoré zaistia pokojnú prácu
+ úložný priestor

Odporúčame zakúpiť v tomto obchode

Robot Bosch MUM 5424 patrí do ucelenej rady kuchynských robotov Bosch rady MUM5 – porovnanie jednotlivých výrobkov nájdete v prehľade.

Fotogalerie


Už nie je možné pridávať komentáre. Diskusia bola uzavretá.