Príslušenstvo pre kuchynské roboty Kenwood Chef, Major a Cooking Chef – 3. časť

Publikované: | Kategórie: Kenwood, Recenzie | Autor: | Komentáre vypnuté na Príslušenstvo pre kuchynské roboty Kenwood Chef, Major a Cooking Chef – 3. časť
 

Dnes si ukážeme poslednú časť príslušenstva pre kuchynské roboty Kenwood Chef, Major, prípadne Cooking Chef. Pre pripomenutie je nižšie obrázok s prípojnými miestami robota. Pripomínam, že prípojný bod číslo 4 obsahujú iba modely všetkých troch radov bez rozdielu, ktoré sú ešte označené Titanium. Predchádzajúce diely prehľadu príslušenstva nájdete tu a tu.

Prípojné miesta 1-4 Kenwood Chef a Major

Prípojné miesta 1-4 Kenwood Chef a Major

Odporučenie: U niektorých súčiastok síce výrobca uvádza, že je možné ich umývať v umývačke. Z osobnej skúsenosti to však neodporúčam. Soľ je veľa agresívna a umytí v ruke nie je náročné. Pri umývaní rozhodne nestratíte drahocenný čas.

Mixér – nerezový AT339 a sklenený thermorezist AT358

Kenwood sa snáď ako jediná značka vydala smerom kvalitných, takpovediac profesionálnych, doplnkov ku kuchynským robotom. Nehľadajte tu teda plastový mixér. Obaja, ako nerezový, tak aj sklenený, sú vyrobené z prvotriednych materiálov. Sklenený je zhotovený z masívneho skla, ktoré je odolné vriacej vode. Už samotná hmotnosť 2,2 kg naznačuje, že výrobca neponechal nič náhode. Nože mixéra sú vyrobené z prvotriednej ocele. Obsah skleneného mixéra je pre chladné tekutiny 1,6 l a pre horúce potom 1,2 l Pre nerezový mixér je objem 1,5 l Čo sa týka použitia, potom nerezový sa skôr hodia na drvenie ľadu, mrazenej zeleniny, sklenený potom na mixovanie horúcich pochutín, napr. polievok. Samozrejme s istým obmedzením, sú obaja zastupiteľné. Obaja mixéry je možné pripojiť ku všetkým radám a modelom. Pripája sa do prípojného miesta číslo 3.

Odporúčame kúpiť v tomto obchode

Nerezový mixér AT3392

Nerezový mixér AT3392Pasírka a sito AT992 a AT930A

Pasírka so sitom je vyrábaná v dvoch prevedeniach – pre Chef AT992 a pre Major AT930A – z dôvodu veľkosti pracovnej misy do ktorej sa vkladá. Pasírka sa pripája do prípojného miesta číslo 1. Sitko je dodávané v dvoch veľkostiach ôk – jemné a hrubé. Pasírka je vhodná všade tak, kde pripravujete ovocné alebo zeleninové pyré, či potrebujete preosievať múku.

Odporúčame kúpiť v tomto obchode

Pasírka AT309A

Pasírka AT309A


Odstredivý odšťavovač

Okrem lisu na bobuľoviny, lisu na citrusové plody, ponúka Kenwood ešte odstredivý odšťavovač, pomocou ktorého možno pripraviť čistú ovocnú alebo zeleninovú šťavu. Zariadenie na prvý pohľad vyzerá komplikovane, akonáhle ale prídete na systém prepojenia (najmä držiaku na hotovú šťavu), nebudete mať problém. Odšťavovač sa od väčšiny ostatných odšťavovačov líšia veľkosťou plniaceho otvoru. Dokážete ním plniť aj celé jablká. Sitko je veľmi jemné a neprepustí tak nechcenú dužinu. Odšťavovač obsahuje aj separátor peny, vďaka ktorému do pohára putuje vždy čistá šťava. Je určený pre všetky modely a rady značky Kenwood. Pripája sa k prípojnému miestu číslo 3.

Odporúčame kúpiť v tomto obchode

Odstředivý odšťavňovač

Odstredivý odšťavovač


Škrabka na zemiaky AT444 alebo AT445

Škrabka je vyrábaná v dvoch prevedeniach – zvlášť pre rad Chef a zvlášť pre rad Major. Dokáže si bez problémov poradiť ako so zemiakmi, tak aj koreňovou zeleninou, ktorú olúpe veľmi dobre. Celá nádoba je vyrobená z polykarbonátu a acetalu. Zrazu zvládne veľmi rýchlo oškrabať až kilo zemiakov. Škrabka sa umiestňuje miesto základné pracovné nádoby a rotujúca časť potom k prípojnému miestu číslo 1. Zostavenie je veľmi jednoduché a rýchle.

Odporúčame kúpiť v tomto obchode

škrabka na brambory a kořenovou zeleninu

škrabka na zemiaky a koreňovú zeleninu


Zmrzlinovač AT956 alebo AT957A

Zmrzlinovač je vyrábaná v dvoch prevedeniach – zvlášť pre rad Chef a zvlášť pre rad Major. Súčasťou zmrzlinovače je plastová misa Kenlyte TM, chladiaca nádoba, miešacia lopatka a veko. Zmrzlinu alebo sorbet možno pripraviť za cca 30 minút (1 liter). Nádoba sa vkladá namiesto základnej pracovnej nádoby a miešacej lopatka sa pripája do prípojného miesta číslo 1. Zostavenie je veľmi jednoduché a rýchle.

Odporúčame kúpiť v tomto obchode

Zmrzlinovač AT956A

Zmrzlinovač AT956 alebo AT957AUž nie je možné pridávať komentáre. Diskusia bola uzavretá.