Príslušenstvo pre kuchynské roboty Kenwood Chef, Major a Cooking Chef – 2. časť

Publikované: | Kategórie: Kenwood, Recenzie | Autor: | 1 komentár
 

Dnes pokračujeme ďalšou várkou príslušenstva pre kuchynské roboty Kenwood Chef, Major, prípadne Cooking Chef. Pre pripomenutie je nižšie obrázok s prípojnými miestami robota. Pripomínam, že prípojný bod číslo 4 obsahujú iba modely všetkých troch radov bez rozdielu, ktoré sú ešte označené Titanium. Predchádzajúci diel prehľadu príslušenstva nájdete tu.

pripojna-mista

Odporúčanie: U niektorých súčiastok síce výrobca uvádza, že je možné ich umývať v umývačke. Z osobnej skúsenosti to však neodporúčam. Soľ je veľa agresívna a umytí v ruke nie je náročné. Pri umývaní rozhodne nestratíte drahocenný čas.

Kostičkovač MGX4

Novinka tohto roka umožňuje veľmi ľahko a rýchlo nakrájať zeleninu, ovocie, tvrdý syr, mäso, údeniny na kocky o veľkosti 10 x 10 mm. Jeho prednosťou je jednoduché zostavenie a rozobratie. Súčasťou balenia je aj veľmi efektný nástroj na čistenie zvyškov. Nemusíte tak siahať dovnútra. Kostičkovač sa dá použiť na všetky rady + mlynčeky na mäso radu MG400/MG500. Pripája sa k prípojnému miestu číslo 2.

Odporúčame kúpiť v tomto obchode

Kostičkovač

Kostičkovač MGX4


Citrusovač AT312

Ak veľmi často lisujete citrusy, lisujete väčšie množstvo, robíte si tak šťavu doma, potom AT312 je tou pravou voľbou. Nádoba zvládne pripraviť naraz až 600 ml šťavy a poradí si s akoukoľvek veľkosťou citrusu. V prípade, že šťavu nelisujete často, alebo skôr nelisujete väčšie množstvo, možno s úspechom použiť lis na bobuľoviny. Lis na citrusy je zložený z dvoch častí – nádoby, do ktorej tečie šťava a strúhadlá, ktoré sa otáča. Pripája sa k prípojnému miestu číslu 3 a možno ho teda použiť na všetky rady robotov.

Odporúčame kúpiť v tomto obchode

Citrusovač

Citrusovač


Mini chopper/mlynček AT320

Ak váš robot neobsahuje prípojné miesto číslo 4, nemôžete tak pripojiť food processor, a sekanie potrebujete, potom mini chopper vám môže pomôcť. Malý sklenený mlynček na prípravu detskej výživy, marinád, dressingov, mletie korenia a kávy (znalci kávy však pravdepodobne použijú iné zariadenie), sekanie byliniek a orechov to je AT320. Mlynček je dodávaný spoločne s tromi sklenenými nádobkami a viečkami pre ľahké uchovanie pripravených potravín.

Odporúčame kúpiť v tomto obchode

Mini mlýnek

Mini chopper/mlynček AT320


Mlynček na mäso AT950A

Ďalšie dokonalý diel príslušenstva. Mlynček na mäso je o veľkosti klasického ručného mlynčeka, ktorý určite máte v domácnosti. Mimo rozdiel ručný / elektrický, je hlavne rozdiel v spracovaní, kedy napr. aj po dlhšom používaní je nôž ostrý. Výhodou navyše je, že mlecie disky (po našemu šajbky) sú kompatibilné s tým ručným. Mlynček je dodávaný s tromi mlecími disky (jemný 3mm, stredný 4,5 mm, hrubý 8mm), veľkú násypnú doskou a jej priehľadným plastovým krytom. Súčasťou je aj nástavec pre prípravu domácich klobások, párkov, mäsových špecialít – plnič čriev a črievok. Plnič je umne skrytý v plastovom stláčadlu. Jediným mínusom u celého mlynčeka je práve stláčadlu, ktoré sa zle držia zvlášť v mastných rukách. Vrch sa navyše dosť často otvára. Mlynček sa pripája v prípojnému miestu číslo 2 a možno ho použiť na všetky rady a modely.

Odporúčame kúpiť v tomto obchode

Mlýnek na maso

Mlynček na mäso AT950A


Mlynček na obilie AT941A

Jednoduchý, ale výkonný plastový nadstavec, ktorý sa používa na mletie zŕn, strukovín, ryže, pohánky alebo maku. Zastane teda prácu ako niekoľko ručných mlynčekov naraz. Plastová nádoba je dostatočne veľká na domáce použitie, pojme až 750g suroviny. Mlynček melie rýchlo a spoľahlivo. Mlynček sa pripája k prípojnému miestu číslo 2 a možno ho použiť na všetky rady a modely.

Odporúčame kúpiť v tomto obchode

Mlýnek na obilí

Mlynček na obilie AT941A


Nástavce na cestoviny

Nástavce sú k dostaniu v niekoľkých rôznych prevedeniach, záleží aké cestoviny preferujete. Základ tvorí nadstavec na ploché cestoviny AT970. Nástavec na špagety AT974, nástavec na tagliatelle AT971, nadstavec na Tagliolini AT972A a nástavec na Trenet AT973A potom rozširujú možnosti základného nástavca. Základný diel sa s úspechom dá použiť aj na tradičnej českej rezance. Všetky nástavce sú vyrábané z kvalitného lešteného nerezu. Všetky nástavce sa pripájajú k prípojnému miestu číslo 2 a možno ich tak použiť na všetky rady a modely Kenwood.

Odporúčame kúpiť v tomto obchode

Nástavec na těstoviny

Nástavce na cestoviny


Nadstavec na tvarované cestoviny AT910

Výrobca Kenwood samozrejme nezabúda ani na cestoviny ala „sekané potrubie“. Vďaka tomuto nástavcami je možné vyrobiť až 12 rôznych tvarov. Nadstavec je dodávaný s násypnú doskou (liaty kov), bronzovým nástavcom na rigatoni a ručne posuvným nožom pre individuálne odkrajovaní pasty. Ďalšie nástavce je možno dokúpiť: spaghetti quadri AT910006, spaccatelli AT910005, Silatelle AT910008, pappardelle AT910007, orecchiette AT910013, maccheroni AT910004, linguine AT910009, fusilli AT910010, Conchigliette AT910011, Casarecce AT910003, bucatini AT910012, Bigoli AT910002, tvorítko na cukroví AT910014. Základný nástavec sa pripája do prípojného miesta 2 a je kompatibilný so všetkými radmi aj modely značky Kenwood.

Odporúčame kúpiť v tomto obchode

Nástavec na tvarované těstoviny

Nadstavec na tvarované cestoviny AT910Komentár pre “Príslušenstvo pre kuchynské roboty Kenwood Chef, Major a Cooking Chef – 2. časť