Kúpiť značkový alebo neznačkový robot

Publikované: | Kategórie: Kenwood, Recenzie | Autor: | Komentáre vypnuté na Kúpiť značkový alebo neznačkový robot
 

S robotmi rôznych značiek sa roztrhlo vrece. Na pultoch slovenských obchodov sa stretnete nielen so značkovými, ale aj s ich lacnejšími kópiami. Niektoré kópie sú veľmi podarené a menej pozornému zákazníkovi môžu drobné rozdiely uniknúť. Preto dnes porovnáme dva vzhľadovo rovnaké kuchynské roboty.

Lacnejšia kópia kuchynského robota Kenwood KM 336 Chcef Classica Premium je robot nemeckého výrobcu značky Unold. Výrobok podobný Kenwoodu je predávaný pod názvom s číselným označením Unold 78526.

Kenwood KM336 vs Unold 78526

UNOLD 78526

UNOLD 78526Výrobky značky Unold sú výsledkom práce rodinnej firmy založenej už v roku 1966. Robot Unold 78526 je zákazníkom ponúkaný v plastovom prevedení v striebornej farbe. Bezpochyby najlepšou častou celého robota je 4-litrová nerezová misa. Ďalej je robot vybavený nastaviteľnou rýchlosťou umožňujúcou vykonať plynulé prechody počas miešania a miesenia a užitočným, a dnes aj zákazníkov požadovaným, systémom planetárneho miešania. Štyri účelné prísavky zaisťujú bezpečnosť robota proti posunu a praktický transparentný lapač, tvoria zábranu proti úniku hmoty z misy.

Rýchlosť miešania je možné vybrať zo šiestich ponúkaných variant, teda podľa aktuálnej potreby. Výrobca odporúča používať kuchynský robot na spracovanie vaječných bielkov a na prípravu ľahkých krémov či zmrzlín. Poradí si ale aj s prípravou liatych a ťažších ciest ako sú cestá kysnuté a chlebové. Istú nevýhodu predstavuje výkon motora, ktorý v tomto prípade činí len 350W. Výkon sa nepríjemne podpisuje na kvalite spracovávania tuhšieho cesto.

Súčasťou balenia kuchynského robota UNOLD 78526

 • praktická nerezová misa s obsahom 4l
 • 2x hnetač
 • 1x metla
 • 1x stierka
 • praktický transparentný lapač
 • príručka s receptami

Kenwood KM 336 Chcef Classica

Kenwood KM335 Classic ChefNa začiatku opisu, je treba vyzdvihnúť odolný kovový obal vo farebnej kombinácii príjemnej bielej so striebornou. Robot s rozmermi 29 x 23,5 x 32 cm a hmotnosťou 6,5 kg je vybavený praktickou nerezovou nádobou s objemom 4,5 l. Súčasťou robota je tzv. K-metla, presnejšie lopatka v tvare písmena K, ktorú najviac oceníte pri príprave sladkostí, zákuskov, ale aj mäsitých výrobkov. Počnúc od piškótových koláčov, cez jemné pečivo, cukrovinky, cookies a končiac u karbonátky a cestá na výrobu obľúbených a v gastronómii rýchlo využiteľných cestovín. Priložený hák na tuhé cestá vyniká rýchlym, precíznym a efektívnym spôsobom miesenie. Balónová metla s jemnou štruktúrou je vyrobená z nerezovej ocele a vďaka svojmu balónovému tvaru dokáže dostať do šľahaného cesta maximálne množstvo vzduchu. Ľahko si poradí so spracovaním vaječných bielkov, ale aj hutnejších liatych ciest. Súčasťou robota je plastovým mixér s kapacitou 1,5 l, prostredníctvom ktorého si dokážete vyrobiť ľahko stráviteľné pyré.

Odporúčame zakúpiť v tomto obchode

Robot Kenwood KM 336 Chcef Classica Premium je vybavený mechanickým gombíkovým ovládaním so šiestimi stupňami rýchlosti. Samozrejmosťou je planetárny systém miešania. Umožňuje miešacím nástrojom otáčanie a dokonalý pohyb okolo vnútra misy a výsledkom sú premiešané ingrediencie.

Súčasťou balenia kuchynského robota

 • K metla
 • hák na tuhé cestá
 • balónová metla
 • plastový mixér AT 337
 • nerezová misa s kapacitou 4,5 l
 • ochranný kryt proti rozstriekaniu
 • stierka

Porovnanie Unold versus Kenwood

Už po prečítaní predchádzajúcich riadkov ste si mohli vytvoriť vlastný obrázok o kvalite, prednostiach a záporoch porovnávaných robotov. Porovnaním som dospela k záveru, že v prípade robota Unold dostanete za málo peňazí tiež málo muziky. Unold možno odporučiť predovšetkým len tzv. sviatočným gazdinkám.

Oba porovnávané roboty sú si tvarovo veľmi podobné. Rozdiely začnete objavovať až pri ich bližšom skúmaní. Hlavným viditeľným rozdielom je farba. Avšak farba nerozhoduje o kvalite. Farbu si človek vyberá podľa svojich aktuálnych potrieb a tiež podľa vlastných sympatií. V tomto prípade je farebný rozdiel celostrieborný a biely so striebornými doplnkami, tých minimálnych, čo ste museli riešiť.

Už podstatnejším rozdielom je z hľadiska životnosti plastový a kovový obal. Tu je potrebné u plastového obalu počítať s rizikom poškodenia. Ďalším podstatným rozdielom je výkon motora pri jednotlivých robotov. Kuchynský robot UNOLD 78526 je na trhu ponúkaný s motorom o výkone 350W a kuchynský robot Kenwood KM 336 Chcef Classica Premium je ponúkaný s motorom o výkone 800W. Tento zásadný rozdiel má vplyv na ich prevádzkové vlastnosti. Robot Unold s nižším výkonom motora sa len ťažko vyrovnáva so spracovaním ťažším ciest. Výkonnosť sa tiež podpisuje na opotrebovanie robota ako takého a na kvalite spracovaného cesta. Hravo si poradí iba s ľahkými krémami a bielkových snehom. Zaobstarať si výrobok značky Unold sa oplatí len domácnostiam, ktoré jeho služieb budú využívať zriedka alebo len na prípravu ľahších hmôt. Naopak s robotom značky Kenwood sa budete môcť venovať kulinárskemu umenia vo väčšom rozsahu. Získate nielen verného a spoľahlivého pomocníka, ale vaše pečenie dostane rýchlosť a až dych berúcu nadýchanosť. Má silu a naozaj veľmi dobre šľahá. Istou nevýhodou, ktorú spoznáte časom je vyššia cena za ponúkané príslušenstvo. A pre ľahšiu manipuláciu by hlavná nádoba potrebovala ucho.

V súčasnej dobe je cenový rozdiel medzi oboma robotmi približne 80 eur. Vo výsledku tak opäť záleží na každom jednotlivcovi, jeho preferenciách a potrebách pre aký typ robota sa rozhodne.

Odporúčame zakúpiť v tomto obchode

Fotogalerie


Už nie je možné pridávať komentáre. Diskusia bola uzavretá.